Mesajı Okuyun
Old 17-01-2017, 13:14   #3
Numerus Clausus

Merhabalar. X bankasının kredi kartı hamiliyim, ancak bu kredi kartımı doğru dürüst kullanmadığım gibi internet bankacılığını da hiç kullanmadım. Yaklaşık 1 ay kadar önce mesai bitiminde ilgili bankanın numarasından isim-soy isim-banka şubesi-müşteri temsilcisi ismi söylenerek arandım. Kredi kartımdan kıbrısta işlem yapıldığı işlemin tarafımdan yapılıp yapılmadığı konusunda sorgulandım. Aynı kredi kartı için aynı olay daha önce de başıma geldiğinden ve tüm kişisel bilgilerim verildiğinden inandım ve kartların iptalini kabul ettim. Kartların iptali ve yeni kart işlemleri için telefona gelen şifreyi vermemi istediler. Beşer şaşar misali ben de gereken bilgileri verdim. Tabi meğer bu şahıslar dolandırıcı imiş ve kartın tüm limitini internet bankacılığı üzerinden adıma hesap açarak havale etmişler. Aynı zamanda mail adresimi de değiştirmişler, bana mail gelmedi. Bu olayların tamamı saat 5ten sonra oldu. Bir süre sonra yeni kart gelmeyince şubeyi aradım ve dolandırıldığımı öğrendim. Ben mecburen ödemeyi yaptım günlük faiz işlemesin diye. Tabi banka ödemeyi iade etmedi. Ancak hiç kullanılmayan bir karttan mesai bitiminde kısa süre içinde bu kadar yüksek havaleler yapılması, hesaplar açılması vs işlemlerin banka tarafından dolandırıcılık senaryosu olarak görüp müdahale etmesi en azından telefonla teyit etmesi gerektiğini, bu nedenle sorumluluğunun olduğunu düşünmekteyim. Dava açmayı planlıyorum. Her ne kadar şifre vermemem gerekiyor ise de tüm bilgilerimin dolandırıcıların eline geçmesinde, zaten aynı olay daha önce de aynı banka sebebiyle başıma geldiğinden bankanın güvenlik açıkları olduğunu ve sorumlu olduğunu düşünmekteyim. Görüşlerinizi bekliyorum... Saygılarımla...