Mesajı Okuyun
Old 06-01-2017, 21:54   #67
Av.Veysi ÇETİN

Öncelikle bu konuyu açan ve devamında bilgi birikimini ve tecrübesini bizlerden esirgemeyen meslektaşlarıma teşekkürü borç bilirim.
Bu başlık altında meslektaşların tecrübelerin ve tavsiyelerini sürekli paylaşmalarını rica ediyorum.Ki sizlerin öneri ve tecrübeleri benim gibi yeni mesleğe başlamış ve CMK sistemine dahil olmuş avukatlar için eminim ki yol gösterici olacaktır.
Son olarak ilk defa aldığım CMK soruşturmasındaki durumu izah etmeye çalışacağım.
Şöyle ki; cinsel istismara maruz kalmış daha 15 yaşını doldurmamış mağdur kız çocuğunun vekiliyim.Kız yaklaşık 3 ay evvel imam nikahı ile evlen-miş(dirilmiş).Şüpheli ise tahmin edeceğiniz üzere kocasıdır.Kız ile harici konuşmamız da kendi rızası ile evlendiğini ve kocasını çok sevdiğini ve yaşının babası tarafından nüfusa küçük kaydedildiğini ve kızın da dış görünüş itibariyle 18-19 yaşında gösterdiğini söylemek isterim.
-Ben de vekil avukat olarak kızın yüksek menfaatinin korunması gerektiğini ve bundan ötür de kızın kemik yaşının tespit edileceği ana kadar şüpheli kocasının tutuklanması gerektiğini ve ek olarak da anne ve babasının da şüpheli olarak ifadesine başvurulmasını beyan formuna geçirdim.Acaba ne kadar doğru yaptım.Neler yapmam gerekirdi.