Mesajı Okuyun
Old 21-03-2007, 15:17   #79
göçebe

İzmir barosunun kararı meslek onurunu korumak açısından ne kadar yerinde olursa olsun,tüm önyargılarımdan arınarak bir hukukçu olarak olaya baktığımda açıkçası alınan kararın tasvip edilemez olduğunu düşünüyorum. Yapılan eylemin sonuç vermesini ve sarf kararının uygulamasının kalkamasını en az sizin kadar istememe rağmen yine de alacağını talep eden meslektaşlarımızın disiplin soruşturması gibi onur kırıcı bir şekilde soruşturmaya tabi tutulmasını haklı bulmuyorum.Baroların neredeyse 10. gününe giren eylem sürecinde hala bir sonuç alamamasının tek sebebi bazı meslektaşlarımızın sarf kararlarını almaya başlamalarımıdır da disiplin soruşturması açılmak isteniyor yoksa eylemin ses getirmesinin başkaca daha da önemli sebepleri yokmudur... Söz konusu eylemin ses getirmesi için müdafilik hizmeti sunulmayarak mekanizmanın kilitlenmesi yapılması gerekendir.Sarf kararını almak eylemi baltaladığını düşünmüyorum.Asıl müdafilik görevine baro görevlendirmesi olmaksızın girmek eylemi baltalamaktadır.Disiplin soruşturması açılacaksa öncelikle baro görvlendirmesi hariç müdafilik hizmeti yapanlara açılmalı. Eylem hala devam etmekte ve mekanizma hala hiçbir şekilde eylem yokmuşcasına işlemekte.Sizce bunun sebebi sarf kararlarını almaya başlamak mı...Avukatların içine düşürüldüğü durumdan ben de utanıyorum...