Mesajı Okuyun
Old 14-03-2007, 18:04   #1
av.meryemk

Varsayılan Fahiş Su Faturası/ İstirdat Davası/ Görev Sorunu

Sevgili meslektaşlar
İçinden çıkamadığım bir hukukı problemım var. Müvekkil 2005 nisan - eylül ayları arasında askerdeyken evde 6 ay boyunca kımse kalmıyor. Eşide o dönemde ailesiyle ikamet ediyor. Haliyle su ve elektrik vb. faturalar ya 0 ,0 ytl geliyor. Yada sadece sabıt ücretler faturanlandırılıyor. Fakat muvekkil askerden dönüp eve yerleştikte 3 gün sonra 1.000 ytl bedelli bir su faurasıyla karşılaşıyor. İitraz ediliyor. yetkililer muhakkak bır aksılık olduğunu bildirip sayacı ınceletıyor. fakat sayaçta bozukluk çıkmıyor. Halıyle müvekkil borcu faizleriyle bırlıkte 1300 ytl olarak ödüyor.ve sulh hukuk mahkemesinde İSKİYE istirdat davası açıyor.Fakat mahkeme görevsizlikte dosyayı TÜKETİCİ MAHKEMESİNE yolladı.BU arada yaptığım araştırmada tüketici mahkemesinin dava değeri 2000 ytl 'nın altında olan dosyaları tüketi sorunları hakem heyetine gönderdiğini öğrendim.BU Sebeple Sulh Hukuk hakımıyle de konuşup o dosyayı atiye bıraktım ve Dosya tekrardan görevsizliikte Tüketici sorunları hakem heyetıne gıtmesın diye dırekt Kendım başvuruda bulunmak istedim. Fakat Ümranıye tüketici sorunları hakem heyetıne başvurduğumda bır tarafı idare olan butun dosyalrı direkt İDARE MAHKEMESİNE gönderdiklerini ve dosyayı almadıklarını söyledıler.Konunun idareyle bir ilgisi yok ama şimdi dosyamı hangi mahkemeye yönlendireceğim konusunda kararsız kaldım. Bilgisi olan meslektaşların fikirlerine ihtiyacım var. Saygılar
Av. Meryem KARAGÖZ