Mesajı Okuyun
Old 09-12-2008, 19:54   #1
Konuk

Varsayılan davadan vazgeçme

merhaba yakın zamanda boşanma davam var eşimde bende evlilik birliğinin yıkılması nedeniyle dava açtık önce onun davacı olduğu mahkeme sonra benim açtığım dava yada belki davalar birleştirilecek ben size şunu sormak istiyorum boşanma davası açrken maddi manevi ve tedbir nafakasıda istedim şimdi ben hamileyim ve çocuk doğana kadar ayrılmak istemiyorum şu an boşanma kararımı ertelemek istiyorum şimdi mahkemede boşanmak tan vazgeçtiğimi boşanmak istemediğimi söylesem onun açtığı davada acaba diğer haklarımdanda feragat etmiş olurmuyum yani tazminat vede nafaka talebimdende vaz geçmiş olumuyum bunu istemekle yani o haklarımı yitirirmiyim onu öğrenmek istiyorum mahkemde boşanmaktan vaz geçtiğimi söylemenin bana zararı olurmu ilerki aşamalarda ikinci bi soruda boşanma kararımdanda tazminat ve nafaka kararımdanda vazgeçmedim karşılıklı açılan bu şartlı davada boşanma hemen gerçekleşirmi hani hakim hamile die süreyi uzun tutarmı evleneli 1 yıl dolmadı bile acil bilgi verirseniz sevinirim mahkeme çok yakında.