Mesajı Okuyun
Old 20-04-2007, 14:44   #21
çınar

Değerli meslektaşlarım Güliz ve göçebe,
Sizleri incitecek bir söz söylediysem özür dilerim. Sorunun bugüne kadar çözümlenememesini sarf kararı alan arkadaşlarıma yüklemiyorum tabii ki ama küçük de olsa bir paylarının olduğunu düşünüyorum açıkçası. Yapılanları farklı mı algılıyoruz bilmiyorum. Aylardır meslektaşlarımızla THS forumlarında düşüncelerimizi paylaşıyoruz. Diyoruz ki yapılan kanun ve yönetmelik değişiklikleri mesleğimizin onurunu, kutsallığını, bağımsızlığımızı ciddi bir biçimde yaralıyor. Bu konuda hemfikir miyiz?? Öyleyse ne olursa olsun birlik ve beraberlik içinde sistemli olarak fire vermeksizin birlikte hareket etmeliyiz. Bu konuda THS forumlarında çok kez düşüncelerime yer verdim. Ne olursa olsun varsın 19.12.2006 dan sonraki yönetmelik bir daha değişmeyecek olsun ve o günden bugüne olan alacaklarımız da şimdilik alamayacak olalım. Ben de kiramı, telefonumu vergimi zor karşılıyorum ancak mesleğimin bağımsızlığını yok etmeye çalışan zihniyetlerle sonuna kadar mücadele etmeliyiz diye düşünüyorum .Görevlendirmeler durdurulduğundan beri cmk ile ilgili tek bir görevlendirme almadığım gibi 19.12.2006 sonrası alacaklarımla ilgili hiçbir işlem yapmaya da girişmedim ne sarf kararı ne de başka birşey. Anlatabiliyor muyum. Yönetmelik değişiklikleri lehimize olacak şekilde netleşmedikçe,
görevlendirme almadığımız gibi sarf kararı da almamalıyız ki kararlığımızı bütün ilgili kurumlar algılasın.