Mesajı Okuyun
Old 24-03-2006, 11:47   #8
Desarac

baz istasyonları hakkında hepimizin kafası biraz karışık anladığıma göre. sakın bunun birincil sebebi, ciddi manada hukuki bir sorun ve bilinmezlik olarak karşımıza çıkan baz istasyonlarına dair düzenlemelerin kanunla değil de ulaştırma bakanlığının (ki 1.dereceden zaten gsm operatörlerinin tarafını tutuyor!) çıkardığı yönetmeliklerle düzenlenmesi olmasın?..

bu arada başka bir gerçek daha; baz istasyonları bir "izin" almadan konuşlandırılamıyor. ama Türkiyedeki baz istasyonlarının %80 nin izni geçici! bu konuda ne yapılabilir?

kabul edelim ve kamuoyu oluşturalım,baz istasyonları artık bilinmezlik olmaktan çıksın !

bugün bulunduğum yerin hukuk yazıişleri müdürüyle görüşüyorum ve soruyorum en basitinden,dava harcı neye göre belirlenecek diye..o bile bir muamma! 5000YTLnin üzerinde gösterip asliye hukukta açacağımız kesin ama bu kesinliğe nasıl ulaştığımızı ne siz sorun ne ben söyleyeyim.

ilk aşamada tazminat talebimiz de olmayacağına göre sizce müddeabihi ne olarak göstermeliyiz böyle bir muarazanın ve müdahalenin men'i davasında?fikri olan?..