Mesajı Okuyun
Old 11-11-2008, 18:18   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan talveq
Merhaba Sevgili meslektaşlar..Müvekkilin içinde bulunduğu şehirlerarası otobüs polislerce durduruluyor ve tüm yolcular aşağı indiriliyor.Herkesin bagajlarını alması isteniyor. Sadece 1 bagajı kimse almıyor. Elinde bagajı olmayan 3 yolcu var. Polis "bu bagaj kime ait" diyor. Kimseden ses yok.Polis muavine çantanın kime ait olduğunu soruyor. Muavin "ben nerden bileyim hatırlamıyorum" diyor. Sonra polis muavini çağırıp gizlice birşeyler söylüyor.Akabinde muavin çantanın müvekkile ait olduğunu söylüyor. Ve müvekkil tutuklanıyor. Çantada uyuşturucu var. Daha sonra yargı aşamasında muavinin talimatla ağır cezada ifadesi alınıyor. Muavin "aslında ben çantanın kime ait olduğunu bilmiyorum. Ama polisler bana çantanın o şahsa ait olduğunu söylememi yoksa otobüsü bağlayacaklarını söyledi. bende korktum ve çantanın o şahsa ait olduğunu söyledim. yoksa ben çantanın kime ait olduğunu bilmiyorum Hatta hatırladığım kadarı ile o şahıs otobüse binerken elinde çanta da yoktu" diyor. Duruşmada olay yerindeki tüm polisler dinleniyor. Elbette polisler "o çanta sanığa ait. Zira biz epey süredir o şahsı takip ediyorduk" vs. diyor. Dava karar aşamasında..Sizce karar için polis ifadeleri yeterlimi..Muavinin beyanı çok daha farklı..

Aşağıdaki şu bölümü müvekkilinizden başka duyan var mı?

Alıntı:
Polis muavine çantanın kime ait olduğunu soruyor. Muavin "ben nerden bileyim hatırlamıyorum" diyor. Sonra polis muavini çağırıp gizlice birşeyler söylüyor.Akabinde muavin çantanın müvekkile ait olduğunu söylüyor.

Polisler bilinçli olarak otobüsü durdurduğuna göre takip durumu doğru olabilir mi? Bu takibin öncesine ait(telefon dinlenmesi gibi)bir delil veya emare var mı? (Polislere duruşmada soruldu mu?)
Alıntı:
polisler "o çanta sanığa ait. Zira biz epey süredir o şahsı takip ediyorduk"

Not: Yazınızın tamamının koyu harflerle yazılması kurallarımıza aykırıdır.