Mesajı Okuyun
Old 26-09-2011, 11:09   #131
av.ankarahukuk

Evet ben de çantamı x-ray adı verilen cihazdan geçirmiyorum, stj av. kimlik belgemi görevli personele göstererek ve ''hızımı'' kesmeden çalışma alanımız olan adliyenin içine kendimi atıyorum. Cuma günü herhangi bir ikaz da bulunmayan güvenlik personeli arkadaş benim hızımın etkisinden olacak ne dediği belirsiz şekilde ağzında çanta kelimesini geveliyor. Baktı olacağı yok bu sefer sesini yükselterek avukat bey siciliniz nedir diyor ben de daha ''yüksek'' ve ''kararlı'' ses tonuyla sicilimi söyleyerek adliyenin içine hiçbir zaman kaybı olmadan giriyorum. (26.09.2011)
Geçen cuma giriş kapısına geldiğimde ortaya çıkan manzaradan mesleğimiz adına üzüldüm. X-ray adı verilen cihazın önüne 5-6 meslektaşım kuyruk oluşturmuş ve çantalarını cihazdan sırayla geçiriyorlardı. Hızımı yükselterek kuyruğun önüne geçtim ve kimliğimi göstererek adliyeye giriş yaptım!!! Güvenlik görevlisi oluşan kuyruğun keyfinden olacak sicilimi sormayı unuttu sanırım!!!
Evet değerli meslektaşlarım çalışma alanlarımız olan adliyelere girme konusunda bile ortak bir eylem birlikteliği gösteremiyoruz. Bu konuda derhal Baronun eylem birlikteliği oluşturmak gayesiyle internet sitesinde duyuru yapması hatta gerekirse Baro başkanı ve yönetimdeki değerli meslektaşların ön saflarda bulunacağı fiili eylemlere geçilmelidir. Saygılarımla.

GELECEK BUGÜNDEN GELECEK!!!