Mesajı Okuyun
Old 17-03-2010, 19:42   #1
Konuk

Mesaj hipofiz tümörü (geç teshiş edildi)

agrı şikayetlerim yüzünden 10/06/2009 tarihinde kadın dogum doktoruna gittim.adet düzensizligim yüzünden hormon tahlili yaptı. rolaktin adlı hormonum en fazla 29.9 olması gerekirken 109.69 çıktı. parlodel isimli bir hap verdi,bitene kadar kullanırsam düzelecegini söyledi.ancak ilaçı bitene kadar kullandım ama şikayetlerim geçmedi.bende doktor yeterince ilgelenmedigi için bu kez 17/11/2009 tarihinde genel cerrahi doktoruna gittim aynı hormon tahlillerini yaptırdı gene parlodel isimli ilaçı bir ay kullanmamı ilaç bittikten sonra gelmemi söyledi.07/01/2010 tarihinde geri gittigimde tahlillerimi tekrarladıbu sefer sonuç 165,41 çıktı . yüksek oldugu için beyinden ilaçlı hipofiz emarı çektirmemi istedi ve şonuçlar hipofiz bezinde 4 mm mikroadenom halk diliyle beyin tümörü oldugu saptandı.araştırma yaptım ve normalde prolatin hormonu 100 üstünde oldugu zamanlarda direkt olarak ilaçlı hipofiz emarı çekilmesi lazımmış doktorun ihlali yüzünden geç teşhis konldu. üstelik hastalıgımı kadın dogumcunun fark atmesi gerkiyordu