Mesajı Okuyun
Old 10-12-2006, 22:20   #112
Av.Can

Ben bir erkek olarak bu toplumda özellikle kız çocuklarına yapılan zulümden fena halde yılmış durumdayım.Özellikle üniversite yıllarında bir çok kız arkadaşım oldu ve hemen hepsi ailesinin erkeklerle ilişkilerine müdahalesinden dolayı ufak ya da büyük psikolojik sorunlar yaşıyorlardı ve sorunlarımızın çoğu bu oldu.Ben hiçbirini kullanmadım bi kötülük de yapmadım.Neden bu çocukların cinsellikleriyle bu kadar meşgul bu aileler anlamış değilim.

Her defasında erkek olduğum için şükrediyorum.Çünkü bu toplumda ülkenin başkentinde büyümüş bir erkek olarak cinselliğimi istediğim gibi yaşadım.Kız arkadaşım yokken cinsel ihtiyacımı (ki bu ihtiyaçtır tartışmasız) parayla bu işi yapanlardan karşıladım.Özetle istediğim gibi yaşadım ve yaşıyorum.Erkek olarak birçoğumuzda evlenmeden cinsel ilişkiye girmemeyi erkekliğimizden bir sapma olarak görüyoruz.

Ahlak kavramının da bizim toplumumuzda özellikle dini gericilikle beraber şekillendiğini düşünüyorum.Bu kız çocukları eğitimi ne olursa olsun gerçekten çok bunalıyorlar yeter demek istiyorum.İnsanların sırf insan olduğu için şerefi haysiyeti vardır.Kiminle ne yaptığı yalnız ve yalnız onu ilgilendirir.Özellikle ailelerin çocuklarının bu denli haysiyetlerine ilişkin konularda müdahil olma çabalarını son derece tehlikeli buluyorum.

Toplumun genel yapısı anlayışı vs. lafları geveleniyor.Önce bırakalım insanlar kendi akıllarıyla ilkelerini oturtsunlar.Toplumca belirlenmiş hazır kalıplara girmesinler.Bunu neden sırf marjinal olmak için bir çaba olarak görüyoruz.Bir kişi kızının ya da oğlunun evlenmeden cinsel ilişkiye girmesini istemiyor olabilir.Ama buna hakkı yoktur.Bir çocuğu dünyaya getirmek demek bu tip en temel insani hakkı olan konulara bulaşılması hakkını vermez.Ebeveynlerin buna hakkı yoktur.Kadında en az erkek kadar özgürleştiğinde gerçek ahlak meydana çıkacak ve ortak kullandığımız bir sürü zavallı kadın o zaman kurtulabilecektir.