Mesajı Okuyun
Old 15-08-2010, 13:30   #8
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Ekin EKŞİ YILMAZER
Sizlerin takdirlerinize sunmak istediğim bir konu da şu: Bildiğiniz üzere doğumdan sonra her annenin sütü olmuyor. Buna çözüm olarak farklı kültürler farklı yanıt vermişlerdir. Peki bu çocuk annenin sütü olmadığı takdirde ne gibi bir durum ile karşı karşıyayız. Bu sorunun çözümünü buldum gibi ama bana kalsın. Bu arada avrupada bin yıl kadar meyva yemek vücutta kötü koku bıraktığı gerekçesi ile yasaklanmıştır. Peki yeni sütten kesilen bir çocuğa et veremiyeceğimiz bir gerçek değil midir?(1) Edindiğim sonuç: sütten kesilen bir çocuğa ne verebiliyorsak sütü olmayan bir anneye de onu verebilmemiz gerekmektedir. Ancak süt içmemek veya annenin sütünün olmaması (2)tıpta sayılan durumların dışında bir özür durumu yaratır mı? Tabi ki bunlar üzerinde tartışılması gereken konulardır.

Sn Yılmazer edindiğiniz sonucu hangi bilimsel verilere dayandırıyorsunuz? Bir bebekle yetişkin bir insan vücudunu aynı şekilde nitelendirmeniz doğrusu bana çok ilginç geldi.

Tıpta anne sütünün olmaması bir özür kabul edilmezki. Bunun nedenleri vardır, en basit örneği doğum sonu depresyondur örneğin.

Anne sütünün bir hukuk sitesinde tartışılması gereken bence tek bir yönü vardır. O da:Süt iznidir. Sütü olsun ya da olmasın süt ve emzirme izni çalışan kadınlara verilmektedir.