Mesajı Okuyun
Old 18-09-2006, 12:43   #23
PINAR YILMAZ

Varsayılan Öğretmen dayağı okul bıraktırdı

Öğretmen dayağı okul bıraktırdı

Ankara`da, birinci ve beşinci sınıflarda iki farklı öğretmenden dayak yediği iddia edilen öğrenci, depresyona girdiği için eğitim hayatını yarıda bırakmak zorunda kaldı

ANKARA Milliyet
Ankara`da Sancaktepe İlköğretim Okulu`nda 1 ve 5. sınıflarda iki farklı öğretmenden dayak yediği öne sürülen Mustafa Sağun`un yaşamı karardı. Sağun, yediği dayakların etkisinden kurtulamayınca `depresyona` girdi ve okulundan ayrıldı. Ailesi, bir yandan çocuklarının bozulan psikolojisini düzeltebilecek çare ararken, diğer yandan da mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor. Anne Ayşe Sağun`a göre, oğlu 1. sınıfta, derslerinde diğer arkadaşlarından geride kaldığı gerekçesiyle sınıf öğretmeni N.A. tarafından dövüldü. Öğretmen bu olay nedeniyle okuldan ayrılmak zorunda kaldı ancak çocuk da zor günler geçirdi. 5. sınıfta da dayak
Anne Sağun, oğlunun 5. sınıfa gittiği 2004`te de öğretmeni E.Ç. tarafından dövüldüğünü öne sürdü. Teneffüste bir arkadaşıyla tartıştığı için dövülen Mustafa`ya bu dönemde, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından 5 günlük rapor verildi. 6. sınıfın ilk döneminde yeniden okuluna dönen Mustafa`nın eğitim hayatı, ikinci dönem başında derste uyuyakalmasıyla değişti. Anlatımına göre, rüyasında öğretmeninden dayak yediğini gören Mustafa, hemen terk ettiği sınıfına bir daha dönmeyerek okulu bıraktı. Ayşe Sağun Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı`na ve Ankara Başsavcılığı`na başvurdu. Ancak `Okula dönerse yeni sorunlar yaşar` diyerek şikayetlerini geri çekti. Sağun`un ayrıldığı Sancaktepe İlköğretim Okulu Müdürü Ülkü Kaya da öğrencinin okul öncesinden sağlık sorunları olduğunu, ellerinde buna ilişkin raporlar bulunduğunu belirtti.
kaynak:www.tumgazeteler.com