Mesajı Okuyun
Old 06-10-2006, 14:22   #15
Av.Duygu Işık Behrem

Varsayılan Müjde! :)

Sayın Meslektaşlarım,
Aylardır süren bekleyiş neticesinde kişisel hukuk savaşımı kazanmış bulunuyorum Bugün benim mutlu günüm, dilerim nakil ücreti konusunda sorunlar yaşayan diğer arkadaşlarıma da yardımcı olabilirim.
Onca dilekçeler, gelen giden yazılar, vesair işlemler neticesinde bugün haber almış bulunuyorum ki; TBB nakil ücreti konusundaki itirazımı haklı bularak, "nakil ücreti ödeyerek naklimin gerçekleşebileceği" şeklindeki İzmir Barosu kararının kısmen reddine karar vermiş bulunuyor.
Kararın tam içeriğini henüz göremesem de yasal olmayan kısmın reddedilerek sadece kanundaki miktarın istenebileceği dile getirilmiş. Netice itibariyle 2.000,00-YTL ödemek yerine sadece yasal olan miktarı ödeyerek İzmir Barosu Avukatı olabilirim artık Bu miktar ise giriş keseneği ve aidat ile birlikte toplam 259,00-YTL. Aradaki fark ciddi boyutta?!?
Lütfen nakil başvurusunda bulunup da bizlerle aynı sorunları yaşayan çevrenizdeki meslektaşlarınıza nakil ücretine itiraz etmeleri konusunda fikir verin, yol gösterin. Pek çok arkadaşım maalesef bu ücreti ödeyerek nakillerini gerçekleştirdiler.En azından bundan sonra böyle devam etmesin!
Sevgi ve saygılarımla!