Mesajı Okuyun
Old 14-03-2007, 21:02   #30
suskun_juliette

Geçen günlerde adımı değiştirmeye karar vermiştim,herkesin beğendiği bi isim olsa da ben ailedeki isimlerimize bakınca kendimi dışlanmış gibi hissettim.abimin ismi annemle babamın isminin karışımından oluşuyor..bana gelince Elif deyivermişler.kolaycılar.ben akşam annemleri aradığımda söylediğimde inanılmaz bir tepkiyle karşılaştımcinsiyet ve ad değiştirme arasındaki farkı nasıl anlatsam bilmiyorum ama verilen tepki eşdeğerdeydibabama söyledim ve gelen tepki:biz senin adını kulağına ezanla okuttuk(babam tesbih takke hedef mekke diyenlerdendir) seni öyle bilecekler değiştirme isim filane baba ne var bunda bir daha ezan okuturuz dedim sen çok konuşmaya başlamışsın dedi ve sustumevet isim değiştirmeden önce aile değiştirmeyi ve evlatlıktan reddedilmeyi göze almak gerekiyormuşevlatlıktan reddetmeyi hukuk tanımaz dediğimde ben de seni tanımam diyen annemve işin komiği uydurduğum isimle de çok dalga geçildi..ne miydi o isim?:SELTAN:d Elif Seltan Türk olsa ne güzel olurdu ah ahannemin sesini duyar gibiyim:Ölümü çiğnemen lazım önce..!