Mesajı Okuyun
Old 27-03-2007, 18:49   #17
Cest la vie

Alıntı:
Yazan Dr.Cem Hekimbaşı
Sn.Demirel,

Duygu aktarımları elbette yalnızca eylemle olmaz; bunu kim söylüyor? Ben mi? Üstüme iyilik sağlık! Söylenen şeyler gayet açık: 'Seni seviyorum.' demenin bizim kültürümüzde yeri ve anlamı olmadığı; dilimizde '... adına üzülmek/sevinmek' diye bir kalıbın bulunmadığı.

Yazarlar ve şairlerin ne yaptıkları apayrı bir konu; ama 'Seni seviyorum.' diye tek dizeli bir şiir de yok yani!

Gerçekten çok hoşsunuz; her yazdığımda ısrarla yanlış anlaşıldığım bir çalışma grubunda hissettirdiniz kendimi birdenbire. Özlemeyeyim diye böyle yapıyorsanız; merak etmeyin, öyle bir durum yok.

Saygılarımla,

Sn. Karacaoglu,
Boyle hissetmemeniz icin bu konuyu okudugum andan itibaren inanilmaz bir cevap isteginde olmama ragmen bu son mesajiniza kadar cevap yazmadim. Ancak goruyorum ki, iddianiza gore 'sizi yanlis anlayan' sadece ben degilim. Yazdiklarinizi tekrar okumanizi ve bir Turkce sevdalisi olarak yazdiklarinizin ne anlama geldigini tekrar dusunmenizi rica ediyorum(ki bu ikinci hatta ucuncu defa basimiza geliyor ve hep zit gitmemize yol aciyor farkindaysaniz).

Mesajinizi aciklama mesajinda bile
Alıntı:
'Seni seviyorum.' demenin bizim kültürümüzde yeri ve anlamı olmadığı;
diyorsunuz. Hukukta bir kural vardir: 'Iddia eden iddiasini ispatla yukumludur.' Aslinda iddia eden olmamasina ragmen, cevap olarak Sayin Jeanne D'arc, iddianizin tersini ispatlamis bir anlamda. Ayni seyi sizden de bekliyoruz. Aksi halde 'kisisel goruslerinizi' Turk dili, yapisi, ozelligi, kelimeleri vs seklinde aciklamamanizi da ayrica rica ediyoruz.

Saygilarimla