Mesajı Okuyun
Old 14-07-2014, 13:40   #1
Konuk

Varsayılan annemin hakları

merhabalar.ben annem adına yazıyorum.annem bu şekilde iletişim kuramadığı için.1987 tarihinde evlendiler.2011 tarihinden beri konuşmuyorlar ve hiçbir bağları kalmadı eş olmak adına.zaten bu tarihe kadar da bu şekilde sürekli küsmeli tartışmaları oluyordu.baba dinlemez herşeyi bağırarak halleder.annem her zaman alttan alan taraf olduğu için birşekilde yine konutular sonra.fakat 2011den sonra kopma noktasına geldi artık son tartışmaları oldu ve artık konuşmuyorlar.aynı evde ayrı odalarda kalıyorlar.babanın durumuna gelince aslında isim olarak baba adı var o kadar.hiçbir şekilde ne çalıştığı kazancı eve girdi ne sevgisi ne saygısı.bu baştan beri bu şekilde idi fakat küçük olduğumuz için annelik içgüdüsüyle sanırım boşanma işlemi hep ertelendi.fakat artık dayanılacak durum kalmadı.biraz huzur istiyoruz.baba ile evde konuşan yok zaten.ayrıca baba emekli oldu annem sayesinde.emekli maaşı başkalarına çektiği kredilerin borçlarını ödüyor hala.oldum olası borçluydu hep ama hiçbir zaman bizim için değil.amcalara halalara ve hatta yeğenlerini bile ev sahibi yaptı.hala onların borcunu ödemekte.ayrıca dükkan açtı nalburiye üzerine.dükkanı borçlarından dolayı kardeşimin yani oğlunun üzerine açtı.oradaki geliride ayrıyetten yine başkalarının hesabına gönderiliyor.2 maaş ve çekilen krediler hiçbir şekilde ailesinden bağımsız ne evine ne çocuklarına ne eşine kimse faydalanmıyor.biz çoçuklar da annem 1996 yılından beri çalışıyor onun sayesinde bir yerlere geldik maddi ve manevi desteğimiz sadece annem. benim sorum şu:2003 tarihinde müstakil ev satın aldık.ev 25 milyar değerinde idi aldığımızda.baba üzerine 10 milyar kredi çekildi onun üzerine yapıldı ev.yalnız kredi haricindeki 15 milyar para annemin altın,para gibi varlıklarından karşılandı.hatta 10 milyarlık kredi tutarına bile ödemede bulunup destek oldu.annem bu ev üzerinde hem maddi hem manevi daha fazla paya sahip.bu ev onun tek varlığı ve hiçbir şekilde taviz vermek istemiyor.boşandığında evinin kendisine verilmesini istiyor haklı olarak.başka hiçbir şekilde gelirimiz yok avukat masrafı için durumda yok zaten.sadece asgari ücretli geçim var.bizim talep edebileceğimiz maddi manevi haklar ve ayrıca ev bizim için önemli anneme verilsin istiyoruz.neler yapılabilir.avukat tutmadan yada baronun avukatlarından faydalanabilir miyiz?şimdiden teşekkür ederim.