Mesajı Okuyun
Old 21-07-2011, 19:00   #129
Emre Can

Şunu açık ve net söylemek istiyorum özel üniversitede okuyan birinin o okulu ne kadar hakettiği aldığı bursun yüzdesiyle orantılıdır.Fiona adlı üye "başka bir üniversite 270 ile kapatmışken"dedikten sonra insanın kendine gerekçe bulmadaki üstünlüğünü bir kez daha gördüm.Sözü geçen düşük puanla kapatan hukuk fakültesi ülkede sürdürülen çarpık hukuk eğitimi politikasının bir sonucudur.Mukayese için hukuk eğitiminin kalitesini gerçekten kanıtlamış bir okulu baz almak gerekir.Ayrıca madem 270 ile kapatan okulu beğenmediniz puanınızın yettiği ölçüde bir devlet okuluna gitseydiniz.315 civarı puan alıp Türkiyede belli bir derece yaparak orayı yazmış ve şu an burslu okuyanlarla aynı yerde bulunabilmenizi sağlayan şey nedir?Olayı kişiselleştirmeden yazmaya çalışıyorum ama bir Ankara Hukuk,İstanbul Hukuk öğrencileri yaptıkları derece ve puanlara rağmen neden kalabalık sınıflarda ders işlemek zorunda kalıyorlar neden özel üniversitelerin sahip olduğu fiziki ve sosyal imkanlara sahip olamıyorlar?Tarafsızlık açısından Gazi Hukukta okuduğumu ve öğrenci sayımızın da oldukça az olduğunu belirteyim bu arada.
Çoğu özel üniversitede ciddi bir eğitim verilmediğini düşünmemekle birlikte bunun her fakülte için geçerli olmadığını kabul ediyorum.Ben daha çok okula girişteki paranın kolaylaştırıcı etkisine dem vuruyorum.