Mesajı Okuyun
Old 22-11-2006, 18:14   #22
yağmurdamlası

Varsayılan oooo bayağı çoşmuş burası..

Merhaba arkadaşlar,
Işıl abla haklısın sizin gibi bayanları önemli not olarak belirtmem gerekirdi.Çünkü kıskanmayan ve sevdiğini belli etmeyen,gelirse gelir giderse gider diyen bayanlarımız ne yazık ki az.Ama gerçekten de ben de fazla kıskançlık yapılmaması gerektiğine inanıyorum kıskançlık başladığında kadın kendini kaybedebiliyor.Erkekte fazla havalara girebiliyor.Çevremde gördüklerimi size kısa olarak şöyle aktarmak isterim.Erkek çok sevse de kolay seviyorum diyemiyor ama sevgisi yalan olan için seviyorum demek çok kolay bir cümle haline geliyor.Kadın ağırlığı her zaman muhafaza etmek zorundadir.Kadını kıymetli yapan zor olmaktır zaten.Kadın bunu aklından çıkarmamalı ve de fazla erkek milletinin maydanozlu laflarına kanmamalıdır.

Geçen gün bir arkadaşıma çocuğun bir ilanı aşk ediyor.Ben de dedim ki aşk bu kadar kolay mı kaç gündür aşıksın ki dedim.Seviyorum diyor başka bir şey demiyor.Ben de dedim ki bir kilo filli boya al yurdun kapısına seni seviyorum yaz dedim arkadaşımın adını da belirterek tabii...Sonra yok ben onu kalbime yazdım diyor.Ben de dedim ki biz cerrah değiliz kalbini açıp seviyorum yazısını göremeyiz canını da yakmayalı değil mi dedim. SİNİR OLDU ÇOCUK BANA..KARA KEDİ KOYDU ADIMI ÇOK DA TIN..

Evet kıskançlık bayanlarda daha çok bunun sebebi biz daha fazla duygularla yaşauan yaratıklarız.Mantığı erkekler kadar kullanmaktan hoşlanmayız.Sevdiğimizi inkar etmekten çekinmeyiz.Ama erkekler yeri gelince daha katı olabilirler..Tabii sözüm meclisten dışarı ve yarası olan gocunur bu eleştirime.Ben sadece olan durumları aktarmaya çalışıyorum.Erkekte de kadında da kıskançlık farklı yollarla işlevselleşir.Ama kadınların kıskançlığı paylaşamamak ve tek gördükleri kişinin gözünde de tek olmak..

Ya içebileceğin lşeyi içeceksin..
Sevebileceğine inandığını seveceksin.
Aşkı şarap sanıp içince zehirlenen çok oluyor.İçeceğin şey suysa su ayran sa ayran sütse süt...
Kıskançlığı da fazla önemsemeyeceksin ilişki için tabii..
Bu sözlerim hem erkeklere hem de bayanlara..Bu konuda eleştiri almak istemem.Ama işte hayat ve insanlar zaıf noktaları olabiliyor herkesin..
değil mi?