Mesajı Okuyun
Old 31-10-2006, 19:20   #29
Kavaz

Ben kendi çözümümü buldum.Asıl olan makama saygı duymaktır.Bir konuda,bir hakimden çok çok daha iyi olunabilinir.Ancak hakim karşısına geçince alçak gönüllülüğü ve saygıyı elden bırakmamak gerekiyor.Özellikle de eğer ki bilmediğiniz bir durum olmussa,açıkca durusmanın ortasında "Efendim,bu konu ile ilgili bilgim yok" demek biliyormuş gibi davranmaktan daha iyi oluyor bizim için yani avukatlar için.Hakimlerin oyle abartıldığı gibi kendini beğenmiş,yükseklerden bakan insanlar olduğunu düşünmüyorum.Size sunu soyleyebilirim;mesleğe ilk başladığımda bana mesleği sevdiren ve bana cesaret veren bir hakimdi.Herkesin içinde ben bu konuyu bilmiyorum avukat hanım anlatır mısınız rica etsem dedi.Sırf benım cekıngenligımı ve durumumu anladığından dolayı.Sadece bilmiyor olmanın ayıp olmadığını anlatabilmek için...Bende güldüm.Sonra taleplerimi soyledim.Tabi eksik talepler.Dedı kı;peki sizin dediğiniz gibi değilde şöyle talep etsek nasıl olur?Ben olsun o zaman deyince gülmeye başladı ve hem sizin hem benim gölüm olsun ikisini de talep edelimdiyerek zapta her iki talebi geçirdi.
Bazen ters davranabiliyorlar ki gayet normal.Bizler de birbirimize yapıyoruz.Bana kalırsa bunun sebebi hakim olmaları veya avukatları küçümsemeleri değil.Bir hareketi hakim,avukata yapınca,kıyametler kopuyor ama avukatın avukata yaptıklarının hiçbiri üzerinde durulmuyor.Hepimizde aramızdaki ilişkiler ile ilgili olarak bir şeyleri çok iyi biliyoruz.Hakimiyle,savcısıyla değil önce kendimizle uğraşalım derim...