Mesajı Okuyun
Old 10-02-2005, 16:09   #1
Erkin

Mutsuz Korsan Kredi Kartı Harcaması

8-şubat 2005 tarihinde, internetten geçmiş ayın kredi kartı borcunu öderken, şans eseri toplam borcum gözüme ilişti. Şaşkınlık içinde hesap detaylarıma baktım ve 5-şubat 2005 tarihinde, İstanbul'dan (ki ben o tarihte orada değildim), 4 kalemde 6 milyar TL ye yakın harcama yapıldığını gördüm. Harcama kalemleri balıkçı, kuruyemişçi gibi yerlerdendi.

Hemen kredi kartlarını ve eklerini kontrol ettim. Yanımdalardı ve hiç kaybolmamışlardı. Bir önceki kredi kartımın son kullanma tarihi 02/05 di ve banka yeni kartlarımızı çoktan göndermişti. Hemen eski kartları da kontrol ettim onlar da kaybolmamıştı.

Önce telefonla, sonra da şubeye giderek bankama ulaştım, bu harcamaların iptalini istedim. Banka durumu araştıracaklarını, soruşturma açacaklarını, bize 20 gün içinde geri döneceklerini ... vs. vs. gibi bizi rahatlatıcı ve baştan savıcı sözler söylediler. Peki sonuç ne olur soruma; Borcunuzu kapatırsınız, sonuç sizin leyhinizde olursa banka paranızı geri öder, (erken fark ettiğim için para yatırmam gerekmiyordu), aleyhinize olursa yapacak birşey yok. dedi.

Bu yapacak bir şey yok sonucu canımı çok sıktı.

Her durumda yapılacak bir şey olmalıydı HUKUK DEVLETİNDE

*Banka bu parayı benden almaya çalışmazsa yapılacak şey; bu korsan harcamayı yapan kişi ve kişiler için suç duyurusunda bulunmak. (Kaldı ki banka bu duruma benden daha çok önem vermeli. Görünüşe göre kırılan kendi güvenlikleri.)

*Banka bu parayı benden almaya çalışırsa;

İşte bu olasılık beni asıl düşündüren.

Gerek miktarın boyumu aşması, gerekse bir-kaç uğursuzun emeklerimi 4 kalemde alıp gitmesi ve paramı emanet ettiğim bankamın buna seyirci kalması. Ve bankanın olayın her kaleminde haksız olmasına rağmen, kendini her durumda temize çıkaracağını bilmem. Madem onca aylık emeğimi birisi alıp gidecek ne diye yaşayayım bu ülkede düşünceleri. İşte bu düşünceler 6 milyar kaybetmiş olmaktan daha sinir bozucu.

Banka benden sadece 6 milyar istemiş olmayacak.
Peki, bu durumda hesabı kime soracağım?
ne yapacağım?

Saygılar
erkin