Mesajı Okuyun
Old 05-12-2015, 11:48   #8
Av. Can DOĞANEL

Alıntı:
Yazan gülşahk
Ancak ben stajyerim ve konuyu doğru anlattığımı da düşünüyorum.
O zaman neden hala anlaşamıyoruz.
Alıntı:
Yazan gülşahk
Bu arada sorduğum sorudaki temel mesele zaten kiralayanların sayısının birden fazla olması ve bunlardan sadece bir kısmına düşen kira bedelleri ile ilgili takip başlatmış olmamız. Yargıtayın bu konuda çok farklı içtihatları olduğu için uygulamadaki deneyimlerinizi merak etmiştim. teşekkürler
Yukarıda temel meseleyi böyle ifade eden hiçbir cümleniz yokken tahminlerle yol almaya çalıştık. Ancak sorulaımıza cevap alamadık. Sn. Admin tarafıından sorulan soruların cevabını bilmezsek bir sonuca varmamız zor.
Alıntı:
Yazan Admin
Neden malik-malikleri konuşuyoruz? Bu akdin "kiralayanı" yok mu? Kira sözleşmesinde kiralayan kısmında ne yazıyor, kiraları kim tahsil ediyor, akdi yaparken imzalayan kim?
Sözleşmeyi tüm malikler ayrı ayrı imzalayıp, her birinin hissesine düşen kira ayrı hesaplara mı yatıyor? Yoksa bir hesaba mı yatıyor? Ya da birine mi veriliyor? Ya da sözleşmeyi herhangi biri imzalamış ve tek muhatap zaten o mu dur? Her sorunuzu şöyle ise şöyle olur, böyle ise böyle olur diye ihtimallere göre cevaplamak zor ve vakit alıcı.
Sorunuzun başlığı için Müşterek mülkiyette kiracının tahliyesi gibi bir önerim olabilir. Zaten emin olsam başlığı değiştirirdim ama hala konunun nereye gideceği tam olarak belli olmadığı için müdahale etmiyorum.
Sözlerimizi eleştiriden ziyade tavsiye ve yönlendirme olarak alınız. Stajyerken oldum demedim, hala da ben oldum demiyorum. Her dilekçemi, meramımı anlatabildim mi diye defalarca okuyorum, değiştiriyorum, düzeltiyorum.
Siz önünüzde kira sözleşmesini dosyayı, detayları görüyorsunuz, biz göremiyoruz. Anlatmanız, açıklamanız gereken şeyleri soruyoruz hala cevaplamayıp, bize kızıyorsunuz.