Mesajı Okuyun
Old 06-09-2016, 16:11   #77
Av. Kadir

1 seneye yakın süredir ruhsatlıyım, öğrenciliğimden beri de çalışıyorum. Bağlı çalışmaktan yoruldum.

Buradaki üstat avukatları tenzih ederek, yaşı geçmiş avukatlarda da çok kaliteli meslektaşlar görmedim malesef. Çoğunlukla işi çeken çeviren, araştıran bilen, öğrenen ve koşturan hep biz genç avukatlar oluyoruz. Ama piyasayı gerçekten çok kötü avukatlar sömürüyor yer yer.

Öte yandan maaşlar az, tavırlarını benimseyeceğiniz sıcak bir iş ortamı bulmak da zor. Başka bir meslek grubuna göre "normal" sayılacak bir paranın avukatlık için gerektirdiği efor gerçekten abartılı.

Ödenmeyen fazla mesaileri mi dersiniz elden alınan paraları mı.Bunların çok normal karşılanmasını mı üstüne gördüğünüz "patron" tavırlarını mı. Dava seçemeyişiniz, sağdan soldan şuna bakar mısın denince "ya vergi açılışım yok işte patron da şu kadar ister o yüzden böyle böyle" diye hesap yapıp açıklayamayışınız vb.

Az da kazansanız ofis açmak daha iyidir. Askere gidip gelmeyi bekliyorum. En kısa sürede açacağım. Deneyimlerimi yazarım buraya