Mesajı Okuyun
Old 19-05-2013, 20:27   #1
Konuk

Varsayılan hastalık teshisi

Merhaba.
24.12.2012 tarihinde gece saatlerinde mide bulantısı nedeni ile hastaneye acile gittim. Acilde bulunan doktor kan ve idrar tahlili yaptı. Kanımda bulunan beyaz küre oranının normalin 20 katı gibi fazla bir değerde olduğunu söyledi.
Seni bu gece hastaneye yatıralım dedi. Gece yapılan serum ardından kendimi daha iyi hissederek sabah hastanenin iç hastalıklar bölümünde gözümü açtım.(devlet hastanesi)
Sabah doktor kontrole geldi bir kaç soru sordu. 4 gece hastanede yattım. Her gün sabah odaya gelerek durumumu değerlendirdi. Ve hergün idrar ve kan testi yaptırdı.
4 günün ardından doktor odaya geldi ve aramızda şu konuşma aynen geçti:
-Hastamız bugün nasıl.
-İyiyim doktor bey herhangi bulantı veya kusma yok.
- Tamam gayet güzel. Kanında bir değer çok yüksek. 4 gün yattın ama düşme olmadı. Bu biraz garip. Ama sen kendini iyi hissediyorsun öyle mi.
- Evet doktor bey. Ben iyi hissediyorum deyip taburcu oldum.
Tarih 15.03. 2013 yani yaklaşık memleketime bir kaç gün için tatile gittim.Ateş ve bulantı nedenli doktora gittim. Doktor kan ve idrar testi yaptı.Yaptğı testin ardından bir kaç soru sordu.Daha sonra beni muayne etti. Ve benim bile daha önce fark etmediğim vucüduma ait şişkinlikler buldu. Bunlar boyun,kasık ve koltuk altı bölümlerimde idi.
Ardından bir kaç tetkik daha yapıldı ve tanı konuldu.
Hastalığım Non-hodgkın Lenfoma. Hastalığım 5 evre üzerinden 3. evreye ilerlemiş durumda.Şu an tedavim hızlı bir şekilde başladı.
25 yaşında bir erkeğim. Duyunca şok oldum. İşten ayrıldım. yeni nişanlanmıştım yaza düğün planları yapmıştık.Herşey altüst oldu planladıklarım.
Açıkçası hakkımı aramak istiyorum.
Bu süreçte doktor hastane hakkında yapabileceğim var mı?
İlgi ve alakanız için teşekür ederim.