Mesajı Okuyun
Old 18-01-2007, 18:10   #8
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan ya sizce

Alıntı:
Yazan berfin alev ateş
belki kendimi ifade etmek için yanlış kelimeler kullanmış olabilirim ki öyle olduğunu pek sanmıyorum ama biz yinde sizi kırmalaylım ve o vatan haini kelimesini şöyle değiştirelim 'xxx örgütü üyesi olduğu iddiasıyla göz altına alınan ve ilgililerce vatan haini gözüyle görüldüğünü sandığım a.g hakkında diyelim' çok uzun oldu ama neyse yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermek istemem bu yazıyı yazmamdaki amacım yazının sonunda da ifade ettiğim gibi hukuk sistemi uygulanırken duygusallığa yer olmamasının gerektiği ve konulan kuralların uygulanması olduğudur' benim yazımın temel düşüncesi buydu bu konu üzerinde tartışmayı yeğelerim umarım yeterince anlaşılabilmişimdir.
saygılar

Sayın "Sayın berfin alev ateş",
Hukuk düşünüş biçimine uymayan ilk sözlerinizi değiştirmeye çalıştığınız görülmektedir. Bu çabanıza katkıda bulunmak için soruyorum;
"Hukukta duygusallığa yer olmaması" düşünceniz çerçevesinde:
a) Asıl yargılama ve mahkumiyet süreci hukuka uygun yapılmış mıdır ?
b) İşkence ve diğer hukuka aykırılıkları buradaki yargıçlar yerine AHİM yargıçlarının ortaya çıkarması hukuk açısından yorumlar mısınız ?
c) İşkence ve tecavüz olayının mağdurunun avukatlarının çabalarını hukuk açısından nasıl yorumlarsınız ?

İyi çalışmalar.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu, yeni sanık