Mesajı Okuyun
Old 18-04-2007, 13:39   #1
güneşhukuk

Acil T.MS.F. 'na Karşı kazanılan alcak davasında faizden davadan sonra vazgeçme

Sayın Meslektaşlarım; müvekkilim 1999 yılında evini satarak evinin bedelini 1 aylık gibi kısa bir süreliğine o tarihlerde bir bankaya yatırmıştır. ve aynı gün Bakanlar Kurulu kararı ile müvekkilimin para yatırdığı bu bankaya el konulmuş ve banka T.M.S.F'ye devredilmiştir. müvekkilim uzun uğraşlardan sonra mevduat hesabında yer alqan parasını alamayınca, T.MS.F'ye karşı bir alacak davası açmıştır. ve bu davayı da kazanmıştır. Yerel Mahkeme; asıl alacağın 1999 yılından itibaren yasal faizi ile birlikte tahsiline karar vermiştir. ancak mağdur olan müvekkilim parasına en kısa zamanda kavışabilmek için kararla ve bir dilekçe ile birlikte T.M.S.F'ye müracaat ederek alacağını talep etmiştir. müvekkilim okuma yazma bilmediğinden, T.M.S.F.'ye sunduğu dilekçeyi bir arzuhalciye yazdımıştır. bu dilekçede, asıl alacağımı talep ediyorum, faiz tralep etmiyorum ve faiz talep ediyorum şeklinde çelişkili beyanlar yer almaktadır. bu durumda kararın yargıtaydan Onanarak gelmesi ihtimalinde müvekkilim faiz talebinde bulunabilir mi? yoksa T.M.S.F yukarıda bahsedilen dilekçeye dayanarak müvekkilimin faiz talebini reddebilir mi? çünkü müvekkilim okuma yazma bilmiyor. budurumun bir etkisi vardır diye düşünüyorum! cevapları8nız için şimdiden çok Teşekkürler... acillllllllll