Mesajı Okuyun
Old 13-03-2017, 13:03   #1
guney1988

Varsayılan Eski ortağın ssklı olması ve işçi alacağı talebi

Kıymetli Meslektaşlarım vekilliğini yaptığım anonim şirkette 2006 yılına kadar yönetim kurulu üyesi ve ortak olarak bulunan şahıs 2016 da kıdem tazminatı talebiyle aleyhimize dava açmıştır.
Mahkemede davacının işveren olduğunu bu sebeple görev yönünden reddini talep ettim ancak tahkikat aşamasına geçildi. Bu arada davacı bordrolarda hem işçi hem işveren kısımlarına imza atmış, yönetim kuruku kararlarında üye ve genel kurul toplantılarında ortak olarak imzası var. Mahkemenin bu tavrından dolayı endişeye düştüm ve bir de sigorta merkezine ihbar dilekçesi verdim sigortalılığın iptali için. Ancak 2008 öncesi ortak da yönetim kurulu üyesi de ssklı olabiliyordu denilerek işlen yapmadılar.
Suç duyurusunda da bulundum hizmet nedeniyle guveni kötüye kullanma sebebiyle o da hukuki uyuşmazlık denerek takipsizlik verildi.
Sigortalılığı iptal ettirebilseydim en azından aleyhe karar çıkma riskini sıfırlardım diye düşündüm ancak o da olmadı.
Bu bakımdan yapılabilicek alternatif bir işlem var mıdır ? Nasıl bir yol izlemem gerekir?
Tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler..