Mesajı Okuyun
Old 08-03-2009, 22:54   #66
Adli Tip

Sayın Admin;

Ben, bizatihi sizin ve genel olarak tüm THS yöneticilerinin (ve bir çok üyenin) THS'ye özveri ve özenle sahip çıktığını, THS için yoğun emek sarfettiğini biliyorum. THS bu sayede saygın ve güvenilir bir platform.
(Bu vesileyle bir kez daha teşekkür ederim.)

Bu forumda yazdığım mesajlarda da bu hususun altını çizmeye çalışarak, kimseye haksızlık etmek istemediğimi, yeni bir iş yükü getirecek bir istekte bulunmaktan çekindiğimi, nihayet bu konudaki tercihi yapacak olanın siz olduğunuzu bildiğimi ifade ettim.

Benim THS'deki kullanıcı adım gerçek ismim olsaydı muhtemelen mesaj sayım şimdiki mesaj sayımın 10'da 1'i kadar olurdu. Bu sebeple kullanıcı adının gerçeği yansıtmamasından ben de memnunum.

Ancak nasıl ki adalet.org yarıç ve savcıların yoğun olarak katıldığı bir site ise THS de ağırlıklı olarak avukat üyelerin aktif olduğu bir site. Ve bizim konuştuğumuz husus, üye isminin gerçeği yansıtmasından ziyade av/avukatın kullanıcı adı olarak kullanılması.

Bu konuda Suat Beyin verdiği çarpıcı bir örnek vardı :

Alıntı:
Yazan Av. Suat Ergin
Yine aslında avukat olmayan bir üyeye avukat olan bir üyenin üstadım diye hitap etmesini nasıl engelleriz?

Bu sorudan benim anladığım şey şu ki sebebi bilgisizlik ya da dikkatsizlik de olsa neticede bu tür yanlış anlaşılmalar oluyor.

Ben gelinen noktanın şu olduğunu anlıyorum :
1- Şu anda Av. İsim Soyisim kullanıcı isimli bir üyeyi gerçekten avukat sanan bir üye ya da ziyaretçi varsa, bu onun kendi eksikliğidir.

2- Aslında avukat olmayan birinin avukat sanılmasına sebebiyet verecek bir kullanıcı adı kullanmaması daha iyi olurdu. Nitekim bu konuda yeni bir uyarıya da uer verilmiş. Ne var ki şu anda bu konuda (teknik sebeplerle) yapılabilecek bir şey yok. (İmkansızlık söz konusuysa tartışmak da anlamsızdır zaten. Kabullenmek gerekir.)

Son olarak şunu da belirtmek isterim: Ben inanıyorum ki; Cengiz Bey, konunun hukuki boyutuyula ilgili savlarına ikna etmiş olsa, (THS'nin hukuki bir sorumluluğu olmasa bile) benim bildiğim THS ve Admin -ne yapar eder- bu sitede yasadışılığa müsaade etmez.

Saygılarımla,