Mesajı Okuyun
Old 30-10-2007, 23:47   #4
sagalife

Üstad ben vekaletnamem olmadan itiraz ettim.
Günlerden perşemde idi vekaletname çıkarmak için -istanbul da olanlar için söylüyorum- noterler haftanın bazı günleri ceza evine giriyorlar.Bu durumda noteri aradım bana pazartesi ceza evine gideceğini söyledi.Hesaplarsak neredeyse dört gün ben itiraz da edemeden müvekkilim içerde kalacak.Bu arada savcının odasında dosyayı incelerken savcının da görüşünü almak için sordum vekaletname olmadan mümkün değil itiraz edemiyeceğimi söyledi.Durumu izah ettim noter hergün girmiyor bu hukuka insan haklarına aykırı değil mi dedim cevap bile vermedi.hemen baro odasına gittim.Bilgisayarda bir dilekçe hazırladım ve neticei talep kısmında tutuklama kararının kaldırılması ve vekaletnamemi sunmak için süre istedim.ertesi gün dosyaya bakmak için gittim,Hakim itirazı kabul etmiş ve tutuklama kararını kaldırmış.Daha doğrusu üst mahkeme kaldırmış kararı.aynı şekil dene üstad çünkü istanbul şartlarında hakimler de biliyor her gün vekalet çıkarmak için giremiyoruz,neden müvekkilimiz bir gün bile olsa fazla içerde yatsın...kolay gelsin