Mesajı Okuyun
Old 11-02-2002, 02:02   #5
Mehmet

Varsayılan YNT:kira artırımı

saygılar sunarak konuyu tartışmak istiyorum,
benim rahatsızlık duyduğum kısım ev sahibinin iyi ya da kötü olması ile ilgili değil..doğrudan adaalet
sisteminin açmazları ile ilgilidir..
şahsım olarak bu davanın beni çok etkileyecek yanının olacağını düşünmüyorum..aynı zamanda bir ev
sahibi yani kirada evi olan biri olarak bunun büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyorum..
asgari ücretle çalışan birini dava ettiğinizi düşündüğünüzde ondan beklenen davranış şudur..
1-avukat tutması
2-kendini savunması...kimin karşısında yasaları ve boşluklarını iyi bilen uzmanlaşmış savunmanlar
karşısında vatandaş olarak kendini savunma hakkının teknik terminolojiye yabancı, zar zor okur yazar, bir
vatandaş tarafından eşit olarak kullanılabileceğini belirtmek sanırım zor olsa gerek..
bundan da önemlisi sanırım kira parası ile geçinmek az gelişmiş ülke karakterini yansıtan bir özelliktir.Kaldı
ki toplumsal barışın dsağlanması ve kamu düzeninin korunması sanırım kirada oturanlar kadar ev
sahiplerine de düşmektedir.Onlar da haklarını kiracılardan değil var olan sistemden istemek
durumundadırlar..Aradaki farkı onlar neden sistemi uygulayanlardan talep etmiyorlar da en zayıf olandan
talep ediyorlar.
Bu daha önce de belirttiğim gibi benim yaşantımı çok etkilemez ama başkasının yaşantısı için hayati önemi
olan bir durum oluşturabilir..O zaman doğruyu belirlerken kendi çıkarsal doğrularımızı mı yoksa toplumsal
doğrularımızı mı öne çıkarmalıyız..
bugün zamanızı aldığım için özür diliyor bu konuda affınıza sığınıyorum..Yanıtınızı işinizin ciddiyetine uygun
tarzda ve kısa zamanda verdiğiniz için teşekkür ediyor başarılar diliyorum...

saygılarımla..

15-04-2000 22:56:25