Mesajı Okuyun
Old 14-12-2011, 13:49   #14
Av.Ergün

Bu tartışma da şunu belirtmeden edemedim.
Bir milyon nüfuslu Konya ilinde 630 adet taksi plakalı araç varmış. İş için gittiğimde bindiğim taksi şöförleri ile yaptığım sohbette, bunun yeterli olduğu ve ilave taksi plakası verildiği takdirde bunu asla kabul edemeyeceklerini söylediler.
Konya Barosuna kayıtlı avukat sayısı TBB verilerine göre 2010 sonu itibari ile 1.500 dür.Bu sayı sürekli artmaktadır zira açılması en düşük maliyetli Özel eğitim kurumlarından birisi Hukuk Fakülteleridir ve sürekli yenileri açılarak çoğalmaktadırlar.Bu okullardan mezunların ise istemeyerek de olsa sahip oldukları yapmak zorunda kaldıkları yegane meslek Avukatlıktır.
Birde bunun üzerine yasalaşırsa, yabancı avukatlık şirketlerini koyun !
Av.K.md.34'e göre Avukatlık mesleğinin gerektirdiği saygıya uygun davranmak zorunda olan bizlerin bu ağırbaşlılığı kanımca kendi sonumuzu hazırlamaktadır.
saygılarımla,

(Konya sadece örnek olarak verilmiştir.Diğer illerde de durumun faklı olmadığından eminim. Misal bulunduğum il Ankara da yeni 1000 tane taksi plakası tahsis edilmeye kalkılsa taksicilerin yapacakları eylemleri tahmin edebiliyorum )Tüm bunları ekonominin arz ve talep dengesi ilkesi çerçevesinde örneklemek amacı ile yazdım .Yoksa taksiciler ile ilgili bir problemim yoktur Halk arasındaki nerede çokluk .... ifadesinide sanırım düşünüyorsunuzdur.