Mesajı Okuyun
Old 22-01-2016, 01:54   #18
Armedangel

Alıntı:
Yazan Admin
Aslında arka planda benzer bir uygulamamız var: "5 soru cevaplamadan 1 soru soramazsınız" şeklinde katı bir kural değil ama "5 soru sormuşsanız ve tek soru dahi cevaplamamışsanız artık soru cevaplamadan yeni soru soramazsınız" şeklinde bir formatı uyguluyoruz.

Bunun sonucu olarak da ortaya baştan savma cevaplar çıkıyor ve bunlarla mücadele için de önerilerinizi bekleriz.

Örneğin siteye hiçbir katılımı olmadan sürekli soru soran üyelerimize lütfen artık biraz da soru cevaplayın dediğinizde bu defa "hayır o davayı açamazsınız", "bana da bir kez olmuştu, dosyam hala yargıtayda" gibi cevaplar veya "kira tespit davasıyla" ilgili soru sorana "hakaret suçuyla ilgili içtihat" içeren mesajlar karşımıza çıkabiliyor.

Üstad not verelim..
Aslında kısmı olarak teşekkür ve mesaj sayısı ile bu yapılmış durumda ancak çok dikkat çekmiyor. Nacizane kanaatim karşılaştığı sorunu, sonuçta bir şekilde çözen ve bunu paylaşan üyeye ise ekstra teşekkür edelim veya sorunun hemen altına çözüm şeklinde belirtip bu çözümleri de ayrı bir şekilde sayalım. bu sistem genellikle IT forumlarında kullanılıyor, ve birçok kişi kendi çözümü gözüksün ve puan alayim diye yarışıyor. IT ciler arasında bu tip sitelerin kendilerine vermiş olduğu not ile böbürlenen çok insan var. Ancak altyapıyı nasıl yaparsınız bilemiyorum. Hepimiz de cevap verirken soruyu soranın notuna göre emek harcarız.