Mesajı Okuyun
Old 13-03-2007, 22:08   #30
Av.ZekiÖZSOY

Varsayılan Katip arzu halim

Katip arzu halim yaz İcra Müdürlüğü'ne böyle....
Avukatlıkta bu işten para kazanılmıyorsa bunca stressin yükü çekilmez tabi ki. Bir çok kişide memur olmaktansa serbest avukatlık yapmayı bu yüzden seçiyor.Avukatlık Dünya'nın heryerinde pahalı bir hizmettir ve çok kazanlılan bir meslektir. Son yıllarda Türkiye 'de hariç ..Neden kimse doktor muayene ücretine birşey demiyor veya dişçi ücretine . Bir çok kişi avukatları ücretsiz danışma şahsı görüyor zaten.Bir insanın avukata kaç kere ihtiyacı olur ki hemde sıradan vatandaşın siz 100 YTL çok diyorsunuz. Zaten ayıran ayırmıştır arzuhaliciyle avukatı ama halk bazı şeylerin farkında değil. Kambiyo senedi takibine itirazı arzuhalci yazarsa icra müdürlüğüne itiraz eder örneğini çok gördüm. Arzuhalcilerde bazı dilekçelerden 50 YTL alıyor bir avukatta 100 YTL alıyor vergi ve masrafları düş aynı hesap. Bazı arzuhalciler emin olun bir çok avukattan çok kazanıyor özellikle adliye karşısında iyi bir yerdelerse. Ben bunların böyle gördükçe sinir oluyorum çay ocağı -fotokobici-birde üste yazı dilekçe yazılır kolaydı yani demi...Ben yinede bunları savunacak kurumunun Barolar ve Birlik'in olduğunu savunuyorum