Mesajı Okuyun
Old 08-01-2012, 00:48   #184
suskun_juliette

Anlatacağım olay, bu dünyada eminim hiçbir avukatın başına gelmemiştir. Durum,uyanık avukat oluşumun bir anda kaosa dönüşmesinden ibarettir.

İki borçlunun bulunduğu bir dosyadan hacze gidiyorum, diğeri kefil olduğunu iddia ediyor. Sorunlarını çözmeleri için o günlük işlem yapmayıp ayrılıyorum, iki ay geçiyor ses seda yok. Yeniden aynı kişiye hacze gidiyorum; çünkü diğerinin tebligatı iade olmuş. Ancak birinci borçlu ısrarla asıl borçlunun tebligatı bilerek almadığını söylüyor. Durumu öğrenmek, beyanını doğrulamak ve eğer borçlu oradaysa elden tebliğ etmek için harekete geçiyoruz Yerini göstermesini istiyoruz, araca alıp halihazırda mahale yakın olan diğer borçlunun yanına gidiyoruz. Kefil olduğunu söyleyen borçluya araçtan inmemesi gerektiğini bildirip bu kez kapıyı çalıyoruz. Biri çıkıyor ve tanımadığını,kendilerine bu kişiyle ilgili çok kağıt geldiğini söylüyor.Güya 5 ay önce yeni taşınmışlar, bilgileri yokmuş. Araca gidip tekrar soruyorum, kefil ısrarla bu o kişi diyor. Avukatın kafa iyice karışıyor haliyle, in o zaman neden inkâr ediyor,sor diyoruz.Ne oluyorsa o an oluyor İnkârcı iri kıyım asıl borçlu, çelimsiz halsiz kefile saldırıyor demir sopayla.Kefil de orada karşı atağa geçmiş. Yanımızda gelen Kefil meğer bıçakla gelmiş, nereden bileceğiz. Aralarında bir husumettir gitmekteymiş. Bir arbede, anında sekiz dokuz kişi peyda oluyor. Bizimki tabanları yağlıyor, semtin çıkışları kapatılıyor, çıkamıyoruz. Israrla araçta arıyorlar,arkada oturan ben ön taraftan sarkan iri kıyım asıl borçluyla yüzyüzeyim,arada birkaç santim varKapıyı açıp bana saldıracakken şoför aniden kapıyı kilitliyor. Sonra bizim bu durumu öngöremeyeceğimizi,bize yalan beyanda bulunmasaydı borçlunun araçtan inmeyeceğini anlatıyoruz. İkna olup bizi salıyorlarİki gün sonra da TK. md 21'e göre ödeme emri gönderilmesi talebinde bulundum)

Not: asıl borçlunun 87 ayrı suçtan sabıkası varmış
Not-2:Hacze gittiğimiz yer en belalı bölgeydi