Mesajı Okuyun
Old 31-03-2003, 17:12   #3
duyurucu1

Sevgili Deniz Su,

Olaya tek yönlü bakmamak gerek.Hakim olayda boşluk varsa ,kanun yoka kendisi yasa koyucu olsa idi nasıl karar verir idiyse öyle karar vermelidir.Bu ilke doğru.

Olayımıza dönerse;Baba adayını teste tabi tuttuğumuzda iki ihtimal vardır.a)Baba olma ihtimali b)Baba olmama ihtimali

Baba adayı baba ise;bu olgu kendisinin vücudunda işlem yapma hakkını kamuya ve dolayısıyla hakime verir mi?

Baba adayı baba çıkmazsa,o zaman ne olacaktır?Çocuğu kimden kazandığını bilmeyen yada bilse bile biriyle bir kaç gecelik cinsel ilişkide bulundu diye bunu ranta dönüştürmek isteyen kadın,toplumda saygın bir konumda olan erkeği sürüm sürüm süründürmesi hak ve nesafet kurallarına uyar mı?Erkek baba çıkmadı.Ne olacaktır?Kadın bir başka baba adayına bu yolla şantajına devam etse bu nasıl önlenecektir?

Şu anda elimde böyle bir dava var.Ve ben işin içinden çıkamıyorum. Kendim vicdanen ikna olsam inandığım yolda direteceğim. Hakimde zaten soruyor:Peki ne yapayım? Ben de ilgilenen dostlara soruyorum:Hakim ne yapsın?.

İlgilendiğin için teşekkür ederim.Düşüncelerinle görüş açımı genişletirsen sevinirim.

Selam ve evgiyle kal