Mesajı Okuyun
Old 12-02-2022, 19:42   #1
Sutacovda46

Varsayılan Sözleşmede şirket kaşesi ve yetkili olmayan 3. kişinin imzası

Değerli büyüklerim ve kıymetli üstadlarım, bir konu hakkında kafamdaki soruyu size sorma gerekliliği hissettim. Kısaca açıklamam gerekirse :

Öncelikle henüz stajyer avukat olduğumu belirtmek isterim. Bir yakınım resmi şekilde yapılmayan gayrimenkul satış vaadi sözleşmesine dayanarak topraktan eve girme şeklinde bir ev satın alıyor. Ödemeleri ise elden yapıyor ve sözleşme altında, hem tanıdığımın imzası hem de evi satan şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmakta. Tanıdığım yapmış olduğu ikinci ödemede ise bir kağıt üzerinde parayı verdiğine dair el yazısı ile ibareler yazılmış, aynı şirket kaşesi altında yetkili olmayan kişi tarafından atılan bir imza var. Yani yapılan ilk sözleşmedeki kaşe altına atılan imza ile ikinci ödemede yapılan kaşe üzerindeki imza birbirinden farklı. Karşı taraf ikinci imzayı kendinin atmadığını iddia ediyor. Yakınım ise şirket yetkilisinin, atılan ikinci imzanın aynı ortamda bulunduğu bir çalışanına attırdığını söylüyor. Bu durumda nasıl bir yol izlemesi gerekmektedir? İki kaşenin de aynı olması fakat imzaların farklı olması durumunda şirketin sorumluluğu söz konusu olabilir mi ? Site içerisinde arama yaptım fakat benzer bir olay ile karşılaşmadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılarımla.