Mesajı Okuyun
Old 28-06-2007, 22:32   #7
tuval2310

Rahatsiz

ben henüz resmi stajıma başlamamış olmama rağmen bir çok anım oluştu..

sene başında arkadaşımın avukat olan ablasının bürosuna gitmiştim,bir şeyler ögreneyim diye..1 hafta sonra birden sekreterin annesi hastalandı(!) ve işi bıraktı..avukat ablamız 'sekreter bulana kadar ortaklaşa idare edelim bürodaki işleri' dedi..arkadaşımın ablası oldugu için gayet de samimiydik-ya da ben öyle sanıyordum-..4-5 gün ikimiz idare etmeye çalıştık..ne zaman sorsam sekreter durumunu geçiştirdi..artık ben de yavaş yavaş tepki göstermeye başalamıştım ki bir sabah büroya giderken beni aradı ve 'ben bulaşıkları yıkadım,sen de büroyu süpürür müsün?' dedi,duruşmaya gidiyormuş..geldikten sonra da 'ben avukatım.sen stajersin benden geç gelmemelisin' diyince hemen aynı gün ayrıldım bürodan..sonradan öğrendim ki bu ablamız ben geldim diye sekreteri işten çıkarmış Bunu duyunca başımdan aşagı kaynar sular döküldü..o kadar kızdım o kadar kızdım ki..iyiki de dedim hemen ayrılmışım ordan..

Bununla da kalmamış başka bir arkadaşıma 'ben para vermiyorum diye ayrıldı' demiş..

Yapmayın,etmeyin..yarın belki aynı davada karşılıklı duracağız mahkeme salonunda...stajyerlere biraz daha SAYGI lütfen..

arkadaşlar sizde ne olursa olsun ezdirmeyin kendinizi,biz o okulu cay taşımak,postacılık,sekreterlik yapmak için okumadık..hiç bir şeyden çekinmeyin koyun tepkinizi..

şimdi devam ettigim bürdan o kadar memnunum ki..henüz resmi stajım olmamasına ragmen 'avukat' statüsündeyim..büromu da cok seviyorum ve işleri daha çabuk ögreniyorum..