Mesajı Okuyun
Old 26-03-2013, 23:05   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Alıntı:
1.annemn evine gittiğimin 4.günü eşim evi devretmiş ev krediyle değil benim ceyreklerimi babası almıstı üstüne koydu ve peşin parayla aldı mal kacırdı ve devretti evi baskasına talepte bulunabilirmiyim.

Takılarınız için aynen iade veya bedelinin faizi ile tarafınıza ödenmesi için dava açabilirsiniz.

Veya boşanma kesinleştikten sonra kotuniyetle devredilen taşınmazdan takılarınız için katkı payı,diğer kısımlar için koşulları varsa katılım alacağı talep edebilirsiniz.Taşınmazın elden çıkarılması dava engeli değildir.Taşınmazı devralen kişiyi davada ihbar edilen olarak bilirebilirsiniz.
Alıntı:
ikincisi beş şahite ragmen eşim bosanmak istemiyorum dese bile bosanamazmıyım?

Eşinizin boşanmak istememesinin önemi yoktur.Önemli olan sizin iddialarınızı ve karşı tarafın kusurlarını ispat etmenizdir.

Alıntı:
3.sü ziynetlerime ayrı dava acıcam 90 milyarlık ziynet esyam var sahitler ve düğün cdleri sayesınde alabilrmiyim ki kendi zorla almıstır sahıtlerimde vardır.

Takı iadesinde yukarıda da açıklandığı gibi harcını vererek dava açmak mümkündür ve iddianıza ilişkin her türlü yasal delilden -görüntü kaydı,tanık vb.-yararlanabilirsiniz.

Alıntı:
4. sorum ise en önemli en korktugum soru aynı evde annemle yasadıgımız evde cezaeinden cıkmıs bi kardesim var cinayetten yattı ve suan 21 yasında esrar ve alkol kullanıyor cevresi kötü eşim bu durumu kullanarak cocugumu benden alabilirmi cok sordum amabeni aydınlatırsnız sevinirim.simdiden tesekkür ederim

Velayet konusund hakim çocuğun yüksek yararlarını dikkate alınarak karar verecektir.Çocuğun güvenliği her aşamada gözetilecektir.