Mesajı Okuyun
Old 28-08-2008, 12:50   #4
Av. Selcan

Alıntı:
Yazan av.bengü bulut
İlginç bir soru ile siz saygıdeğer meslektaşlarıma seslenmek istiyorum.Borçlu(müvekkil)tanzim ve imza ettiği (kefil sıfatıyla)kambiyo senedini bir şahsa vermek üzere dükkanın kasasına koymuş.Ancak senet- o gün çok müşteri de olduğu için-çaldırmış.Şimdi zayii nedeniyle iptal davası açtık.Sizce şansım varmı? teşekkürler hepinize,iyi ki varsınız

Sevgili meslektaşım; tabi ki şansız mevcut iptal ettirmek için. Davayı açtıktan sonra ilan ettireceksiniz, ancak yetkili yer olan mahkemede açmanız lazım. İsterseniz hırsızlıktan şikayet hakkınız da var. İlan süresi geçtikten sonra yapılacak duruşmada iptal kararı çıkar diye düşünüyorum. İyi günler. Ben teşekkür ederim.

Sayın av. Bengü Bulut ben cevap verdim ama, sonradan farkettim kusura bakmayın. Siz keşiecisiniz, hukukumuza göre keşiedeci zayi nedeniyle iptal davası açamıyor. Ancak açmadığınız takdirde de siz kendiniz icra tehdidi altındasınız. Bu durumu yani dükkandan çalındığı hususunun üstüne basarak ispat etmeniz lazım. İspat da tabi ki zor olur, yapacak başka bir şey yok gibi görünüyor iyi çalışmalar.