Mesajı Okuyun
Old 31-07-2007, 14:55   #12
calikusu_kamuran

Acil

Alıntı:
Yazan zeynepcnk
Sayın calikusu_kamuran,
Şüphesiz varılmak istenen sonuç bu değil. Yanlış anlamanıza neden olacak ne yazdım bilemiyorum ama forumda genel kanaat belirtmek istediğinizin aksine "Aile kurumunun saygınlığının korunması gerekir" şeklindedir. Evlilik sonuçlanırken adil bir hak dağıtımı yapılması şüphesiz gereklidir, bunu da elbette yargı erki yerine getirecektir.

Burada tartışılan hakimin görevinin eşler adına boşanmaya karar vermekten çok birbirleri üzerinde hakkı bulunan eşler arasında adaleti sağlamak olduğudur.

Bırakalım boşanma kararını eşler alsın, neden böyle bir karar verdiklerini de hiçkimseye anlatmak zorunda kalmasınlar, mahremiyetlerine saygı duyalım, sadece haklarını, hukuklarını garantiye alalım.

Benim için tartışma konusu olan giriş yazısında belirttiğim kanun maddesinde geçen ispatlama şartıdır, aile kurumu değil.

Sanırım Yargıtay" ın son bir kararını okuma imkanı doğmadı. Bakınız orada diyor ki özellikle aklımda kalan, " eşler aynı yatağı paylaşıyorlar, birlikte tatile çıkıyorlar ve bu esnada boşanma davası derdesttir, Siz hakim olsanız ne yaparsınız?". Böyle durumda olan davacının davasını kimse kabul etmez. Şimdi şöyle sorayım, İSPAT ŞARTI ne işe yarıyor? Koca karşı tarafa dava açsın, boşanmak istiyorum, kadın diyor ki hayır hakim bey boşanmayı gerektirecek durum yok, biz aynı yatağı paylaşıyoruz, hatta yeni tatilden geldik, bu boşanma davası nereden çıktı Syn Hakim diyebilir? Emin olun, hukukun bazı kurumları derin tecrübelerin ürünüdür.

Emin olun mahkemeler kişilerin mahremiyetini koruyor, fakat taraflar kendileri korumuyor.

Saygılarımla...Karıma birgün fantazi olsun diye boşanma davası açmayı istiyorum.