Mesajı Okuyun
Old 03-10-2009, 23:50   #2
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan burakhukuk_06
Merhaba, ben hukuk fakültesi birinci sınıf öğrencisiyim.Hocaların aldırdığı ders kitapları haricinde yardımcı kitaplar da aldım fakat yeterli olduğunu düşünmüyorum.henüz birinci sınıf olmamdan dolayı hangi kitap faydalı olur, hangileri ağır olur tam bilemiyorum ayrıca nasıl çalışmam gerektiğini de bilmiyorum nasıl çalışırsam kendimi en iyi şekilde yetiştirir ve meslek hayatımda başarılı olurum ? bu konularda bana tavsiye ve önerilerinizi, değerli düşüncelerinizi yazarsanız memnun olurum.Saygılarımla.
sayın Burak...öncelikle başarılı bir yıl geçirmenizi dilerim....sorduğunuz soru aslında okuldan okula değişir ..eğer bizim üniversitedeyseniz çoğu kitabı boşuna almışsınız demektir geçen seneden biliyorum.Medeni hukuk,iktisat,Roma hukuku dışında bir kitaba gereksinim duymadık sınavlara hazırlanırken.Diğer dersler ,ders notlarıyla gayet rahat geçiliyor.
Bizim okuldaysanız tabi
Başka bir üniversitedeseniz yardımcı olamam.Ama şunu da söyleyebilirim.Dersi mutlaka dinlemelisiniz.Hocanın aklından çıkan her hukuki terimin kulağınızda bir yer edinmesi gerekir.Edinsin ki notlara veya kitaba bakarken o terime yabancı olmayın
saygılarımla