Mesajı Okuyun
Old 01-10-2012, 01:26   #4
Gemici

Alıntı:
Yazan carlito
Sabah Doktor Arkadasım aradı. Sizde reklam yasağı yok muydu, yoksa kalktı da haberimiz mı olmadı diye sual etti. Var tabii ki dedikten sonra , internette bir çok Google reklamı kullanan avukat gördüğünü söyledi. Ornegin Google' a avukat Ankara- avukat İstanbul veya avukat İzmir yazılıp arama yapıldığında birçok avukat reklamı olduğunu ben de müşahede ettim. Mesela Avukat Ankara yazdığınızda en üstte mavı renkle söyle yazıyor : Avukat xxxxxyyyyy 'ceza, hukuk, bosanma ve tazminat davalarında uzman' diye bir ibare de eklemiş sagolsun meslektaşımız , üzerine tiklayinca sasali internet sitesi karşınıza çıkıyor ve kendisinin Hakimlikten ayrılma bir Avukat olduğu notu da ekli...
Ben Bu Rahatliga Sastim, kaldim: degerli meslektaslarim siz ne düşünüyorsunuz acaba bu konuda?

Reklamla, Googla Avukat Ankara veya İstanbul, İzmir, Adana, Bolu yazdığınızda karşınıza çıkan Avukat XXX kayıtlarını karıştırmamak gerekir.
Almanyanın eski Devlet Başkanı Christian Wulff'un eşi Bettina Wulff bunun en izi örneği. Googla Bettina Wulff ismini yazdığınızda karşınıza çıkan ikinci kavram: Bettina Wulff prostituierte (Bettina Wulff Hayat Kadını). Tıkladığınızda karşınıza 184.000 kayıt çıkıyor. Bunun böyle olmasının gerekçesi Bettina Wulff hakkında bundan bir süre önce Chrıstıan Wulff'la evlenmeden önce hayat kadını olduğuna dair asılsız bir haberin çıkması idi. Bettina Wulff bu otomatik tamlamayı sildirmek istediği halde başaramadı. av. Aynı otomatık tamlama av. Cengiz Aladağ için de geçerli. Googla av. Cengiz Aladağ diye yazdığınızda karşınıza 137.00 kayıt çıkıyor. Neden peki? Çünkü Cengiz Aladağın bir İnternet sitesi var ve bu kayıt av. Cengiz Aladağ diye yazdığınızda karşınıza çıkıyor. Avukatın internet sitesi olması reklam değilse, ki bence değildir, bu sitenin ve kaydın Googl'da belirmesi de reklam değildir. Sayın carlito internet siteniz varsa isminizi googla yazın bakalım kaç kayıtla karşılaşacaksınız?

Saygılarımla