Mesajı Okuyun
Old 23-09-2011, 12:36   #3
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
hayırlı günler herkese.. 1983 doğumlu egitim fakültesi mezunu kızkardeşim dün aksam anneme geldi. 4 yıl önce birisi ile nikahsız yasadılar bugün yaparız yarın yapalım derken aradan 4 yıl geçti. önceleri a.da ikamet ediyolardı fakat karsı taraf iş düzenini tutturamadığı için memleketi a.ya götürdü kardesimi ve kızını. orada bir kız çocuğu daha oldu. yani kızkardeşimin 2,5 yaşında ve 1 yaşında 2 kızı var. nikahları yok yıllardır kardeşim çocuklar için sabretti orada herseye katlandı. dün Yıne tartışmışlar annemi arayıp al şu kızını gidin başımdan demiş. kardeşime ben seni sevmiyorum başkasını seviyorum defol git artık demiş. kardeşimi defalarca aldatmış. şimdi de büyük kızı vermiyor. babaannede. dün geldi annemin evine kızının biri orada kaldığı için üzgün. bunca yıl sabrettiği için bosuna çekti onca sıkıntıyı. annem yalnız ve kirada oturuyor. babamız yok. yani çocuklarını almak istiyor. ama karşı taraf vermiyor. nereden başlayacağımızı bilemedik. bizim için önemli olan çocuklar. ama onlar için cok cok farklı inat belki de..

Evlilik dışı çocukların velayeti annededir. Cumhuriyet Savcılığı'na ya da güvenlik güçlerine başvurularak çocuğun annesine verilmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlemler sırasında bir avukatın doğrudan hukuki yardımını almak, işlemlerin daha hızlı ve hatasız yürümesine yardımcı olacaktır.