Mesajı Okuyun
Old 16-01-2010, 23:14   #87
yigit289

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Arkadaşlar buradaki tartışma aslında tartışma da değil.Ben sayın Yiğit in okulumuzla ilgili düşüncelerine bir şey söylemedim.İyi de diyebilir kötü de diyebilir.Onun düşüncesidir.Sadece okulumuzdaki sınavların test ağırlıklı olduğu cümlesine karşı geldim.Nitekim sayın Yücel de gerekli açıklamayı yapmış....Sayın Yiğitin içinde Ankara Hukukun geçtiği cümleleri de haksız bulmuyorum(sınav dışında)

Yalnız şunu da belirmek isterim.(biraz da ben okulumu öveyim ya da farkını söyleyim )

Diğer arkadaşlar okullarında 30-40 -50 arasında değişen notlarla dersi geçtiğinde biz 70 barajıyla uğraşıyoruz.Ayrıca bazı hocalarımız 60 a indirdiğinde onlara şükrediyoruz )
3 yıl önce istanbul hukukta 40 barajı varmış daha sonra 50ye yükseltilmiş ama üst sınıfların söylediğine göre değişen bir şey olmamış çünkü bu sefer ona göre okumuşlar kağıtları.Sözün özü barajın 70 olması çok da zor geçildiği anlamına gelmez.Yazdıklarınıza verilen puanların artırılmasıyla sorun çözülür.Bunu da ortalama zorlukta bir dersten kalan geçen istatistiklerinden anlayabilirsiniz...