Mesajı Okuyun
Old 06-02-2007, 22:50   #40
calikusu_kamuran

Acil

Alıntı:
Yazan Işıl Yılmaz
"Yüklem" öncesi toplumsal uzlaşı ile ilgili daha derin bir bilgi edinmeniz mümkün olacaktır, bu okumalarla.

Teşekkürler Syn. Işıl Yılmaz, bu konudaki eksikliğimi daha iyi anlamaktayım. Haklısınız parça parça bilgi görmekle bir bütün olarak bilgileri görmek arasında çok fark var, ve bu beyan etmiş olduğunuz kitaplara ulaşmaya çalışacağım. Nerede bulunur, hangi kitapçılarda bulunur, bu gibi sorunları tek tek çözmek zorundayım. Eve gidince dediğinize göre, mesleği farklı bir ilde icra etmektesiniz.Ortak bir hususu daha kolay paylaşmak adına Avukat olmanıza emin olun daha çok sevindim, çünkü en azından mesleğinizi icra etmeye başlayan bir kişi olarak benim bulunduğum bilgisel konumdam(makam) daha üst bir konumdasınız.

Nisan ayında askere gideceğim, stajım bitti sayılır Allaha şükür. Umarım,eğer askerde iken bu site ile ilgilenme imkanım olmasa bile dönüşte, büroda iken ilgilenme imkanım olur. Çünkü insan anlamak isteyen bir varlık ve bu tip imkanlar sunan siteler sayesinde en azından bilgi birikimimizin neresinde hatalar yaptığımızı karşı taraftan edindiğimiz bilgiler ile bulabilmekteyiz. Buradaki yazışmalar sayesinde bazı kavramlar beynimde daha bir netlik kazandı, ayrıca mesleğe başladıktan sonra da böylesi akıl yürütmeler insana, anlamak adına çok şeyler kazandıracaktır.

İnanın benim için verimli bir yazışmaydı, bu anlamda size çok çok teşekkür ediyorum.

Ve haklısınız, aynı konuyu başka başka forum ortamında açmak çözüm vermedi. Ama şu yanı güzel, monitörde görmüş olduğunuz sayfanın kavram arama kısmına KANT sözcüğü ile arattırdığınızda karşınıza çıkacak olan Felsefe-----kritisizm(Eleştiricilik) konusunda da belirtildiği gibi "her cisim yer kaplar" önermesinde/cümlesinde her cisim zaten yer kaplar öyleyse YÜKLEM bize yeni bir bilgi vermemektedir denilmekte olduğuna göre, BU TEMEL YAPI meselesi ile ilgilenmek gerektiğini hepimizin bilmesi gerektiğini anlamışız. Aslında oradaki konuda KONU İLE YÜKLEM farklı şeylere işaret etmekte midir?.......Aslında devamını yazmıştım ama, henüz iddiadan öne geçmeyen bir yazıdır. Bence daha netleşmeli ki ondan sonra paylaşım konusu edinmek daha yararlı olacaktır.

SAYGILARIMLA...KİB.