Mesajı Okuyun
Old 17-06-2013, 11:33   #94
Konuk

Varsayılan kadın olmak zor zenaat.

keşke gezi parkı gibi kadınlarda isyana gelse,

bir hikaye paylaşayım sizinle ,pırıl pırıl bir üniversiteliyken okulundan alınıp evlendirilmiş bir bayanım yıllarca şiddete ve utanç duyulacak bir biçimde birlikteliğe zorlanmış sonunda da isyan edip boşanmaya karar vermiş ve 9 yıl gibi zorlu bir mücadele sonucu zaferle sonuçlanmış bi davayı kazanmış bir bayanım,

hiçbir maddi yardım almamış hukuki yardım alamamış işçilik ve temizlikçilik yaparak hem bu mücadele için para kazanmış hem yüksek okul okumuş biriyim.asla ailemden destek görmedim onlara göre bir çocuğum vardı boşanamazdım,başımı öne eğmedim eğdirecek hiçbirşeyde yapmadım,ama boşanma sebebim olarak bana herşey yakıştırldı,kazandım,özgürüm,işim işyerim evim arabam herşeyim var,ama ortada bir haksızlık var

ben 12 yıl kendimden 15 yaş büyük birinin resmen kölesi olarak çocuğunu dünyaya getirdim ,özel hizmetini gördüm ,6 yıl çalıştım parama el koydu ev aldık sıkıntı çektim,dayak yedim izleri hala benimle,tecavüze uğradım o ayrı bir dert,ve 6 yılda çocuğuma hasret bırakıldım,

ama mahkeme beni sadece boşadı 9 yılda bana ait hiçbir eşyayı yada parayı yada tazminatı layık göredi bende talep etmedim,verilir sandım,aileme sığındım evimizi bastı polisten kaçıp saklandı telefonlarla hakaretlerin haddi hesabı yok polis şikayetçi olun dedi ozaman olduk savcılık kamu davası açtı ama bana ve kızıma maddi destekk çıkmayınca kızımı ailem babaannesine yolladı ve kamu davası düştü,dava bana döndü ve tazminat ödüyorum,250 tl nafaka alıyor 260 tl tazminat ödüyorum.

hani benim kadınlık hakkımiçeyizim,,analık hakkım,kazandıklarım,kederlerim,ben talep etmesem bile bu kanun sormazmı bu kadın sana bir evlat yetiştirmiş,kadınlık yapmış onca sene bunların bir kısmıda bu kadınındır diye,

,şimdi boşandım nüfusa git 8 tl para öde 3 resim ver yeni kimliğini al,bankaya git 5 tl öde bilmem kartın değişsin,oraya git buaya git onu değiş bunu paylaş,evlenmek istersen dava aç,180 tl para öde,rapor al niye belki hamilesindir soy karışmasın diren kadınlar diren ,gezi bahane direnmek .............