Mesajı Okuyun
Old 21-02-2007, 09:55   #11
bozoli

şimdi öncelikle biz kendimizi ne zaman ayrıcalıklı hissettik ki. kişisel cevabım hiçbir zaman. ama şunu da söyleyeyim kimse benim yaşadıklarımı yaşamadı. konusunda uzman hakim, daha 4 aylık stajyer avukatken bana dilekçede yazdığım konuyu anlattırdı. daha sonra da sanki her şeyi ben bilirim edasıyla başka bir zaman ahkam kesti. bu, meslekle alakalı değil kişilikle alakalı. hukuk bir derya, kimse her şeyi bilemez. bildiğini iddia eden de yalan söyler. dolayısıyla, insanlara tepeden bakmak çok yanlış. herkes hata yapabilir mesleğiyle ilgili ancak davranış bozuklukları bir mesleğe yavaş yavaş hastalık gibi yayılır da o meslekle özdeşleşmeye başlarsa o zaman durum tehlikeli hale gelir. maalesef giderek yaygınlaşan bu hastalığa bir tepki olarak bunları ve bir önceki yazımı yazdım. cümleler ve ifadeler yanlış bir içimde yazılmış olabilir ancak kimse kimseden ne yukarıda ne aşağıdadır. benim inandığım tek şey budur. çok gururlananı da bir gün kaderi, kımseti öyle bir yamultur ki ne olduğunu bilemez.