Mesajı Okuyun
Old 09-09-2012, 19:00   #6
Konuk

"Eşinizin evden hak talep edebilmesi için boşanmanın kesinleşmesinden itibaren 1 yıl içinde dava açması gerekirdi. Bu zamanaşımı süresi geçmiş durumda." yorumunuza şöyle bir ekleme yapmak istiyorum,anlaşmalı boşanma metninde evin bende kalacağı buna karşılık kalan borcun kiradan arta kalan 1/3'ünün(200 tl) eski eşim tarafından ödeneceği,karşılığında da benim hiçbir şekilde nafaka talep etmeyeceğim maddesi var ben evin borcunu ipoteği kaldırmak için-satmayı düşünüyorum çünkü gerçekten ödeyemiyorum-tüketici kredisi ödeyerek kapattım,yani şu an ev borçsuz görünüyor,kendisi de zaten bu borçtan yükümlü olmadığının farkında,bu ay zorlamayla ödedi,bundan sonra öder mi bilmem,yani hem borçtan kurtuldu hem nafaka ödemiyor.kısacası 2006'dan 2012'ye kadar 6 sene,son 4 senedir kiradan arta kalanın 1/3 ünü ödedi,peşinat altınlarla karşılandı,ayrılırken bankada 7000 tl vardı yarısını elden verdim almadan protokolü imzalamadı zaten,utanıyorum bunları yazmaya onun parasında gözüm yok fakat kızıma daha kaliteli bir yaşam sunmaya çalışıyorum ve yapamıyorum,ailemle yaşıyorum örneğin kira ödememek için,bu yıl okula başlıyor,görüyorum ki her şey çok pahalı,iyi niyetle nereye kadar,dilenci muamelesi görmekten sıkıldım,istiyorum ki gücü oranında kızıma katkısı olsun ben hiç muattap olmayayım,şu var bu var deyip rica minnet para istemeyeyim,kendisi bunu düşünemeyecek hatta istediğimde beni aşağlayıp telefonu yüzüme kapatabilecek kadar pişkin biri,kızıma hesap açtıracağım,iştirak nafakasının bir kısmını hesabına yatırıp ünv eğitimine harcayacağım,gerekirse evin tapusunu da kızıma versinler yeter ki bu adam evimizden hak almasın,hakkı da yok zaten,inanın eliliğimiz süresince ev kredisini maaş hesabımdan otomatik ödedim,maaş kartım kendisindeydi,haftalık harçlık alıyordum,dört sene böyle ödendi o borç,peşinatı düğün takılarıyla ödedim,hakkı yok evden pay istemeye ama isteyecek,hukuk ispatlanabilen şeylere bakar,görünen o ki hakkı da var,nafaka davası açacağım dedim evi alırım dedi,ödememk için velayeti bile almaya çalışabilir,boşanırken tek şartı nafaka ödememekti,hayatınızda tanıyabileceğiniz en cimri adam,bilmiyorum nerden devam etmeli