Mesajı Okuyun
Old 05-01-2007, 14:22   #26
Av. R. Onur ÇINAR

arkadaşlar sorun bayrak, millet devlet işi değil... tartışma başka yönlere kayıyor... soruna duygularımızı katmadan hukuki açıdan bakalım, sorun: anayasanın(bir devletin temel yasasının)ilk 3 maddesini değiştirilemeyeceğini belirten 4. maddesinin değiştirilip değiştirilemeyeceğidir. bırakın ilk 3 meddenin ne içerdiğini... mümtaz soysal örneğini evet ben verdim ama bu örnek gibi yüzlercesi var, bülen tanör, erdoğan teziç vs vs...

anayasa nasıl yorumlanır, nasıl anlanır... anayasayı madde madde yorumlayamazsınız.. anayasa bir bütündür. şu anda anayasa komisyonu başkanı bir kişiden bahsedilmiş, ben komisyon üyelerine pek itibar etmiyorum. medeni kanun, ceza kanunu önümüzde. bu kanunlarda o komisyonlar tarafından hazırlandı ve yüzlerce hata içeriyor bu kanunlar, bu hatalara ilkokul öğrencileri güler. bence üniversite hocalarına daha çok itibar etmek lazım...

bence tartışmaya bu kadar kapalı olan bir konuyu bu denli uzattığımız için kendimizi tebrik etmeliyiz

(sevgili mutlakadalet: erdal onar'ın kitabını henüz inceleyemedim en kısa zamanda inceleyip kendi düşüncemi yazacağım,malum bayramdı sınavlardı elim değmedi... erdal onar'la aynı fikri paylaşan başka eserler bilen arkadaşlar varsa lütfen bu eserleri belirtsin. bu fikir nasıl savunulabilir çok merak ediyorum.)