Mesajı Okuyun
Old 04-06-2010, 11:00   #18
persona

Değerli meslektaşlar....
Eskiye özlem , olması gerekenlerden bahsetmek gerçekten çok güzel... ancak mevut Yargıtay yargılama sürecinde hakimlere dosyayı incelemeleri için 2 dakika gibi bir sürenin düştüğü bir sistemden bahsediliyor sanırım . Böyle bir sistemde Yargıtay hakimlerimizden çokta derin ve incelikli , estetik kararlar beklemek imkansız gibi geliyor bana. Bu ne hakimlerimizin hayattan kopuk olmaları ya da ihmalkar olmaları ile alakalı bence sorun tamamen sistemin sizin olması gerekene ulaşmanızı engellemesi. Dolayısıyla önüme bazen gerekçesi olmayan yargıtay kararı geldiğinde çok kızamıyorum açıkçası ( gerçi gerekçe olmadan karara karşı yargı yoluna başvurmak bayağı güç açık söyliyim :-)

Kısaca, elimizdeki mevcut sistemde alabileceğimiz hizmet maalesef bu,... 1970 li yılların kararlarını şimdikilerle kıyaslamak bana biraz elma ile armutu kıyaslamak gibi geliyor maalesef...

Ayrıca, Hakimlerimizin verdikleri kararları eleştirirken Biraz da Avukatların dilekçelerine baksak mı acaba ??? Bazen öyle dilekçeler geçiyor ki elime gerçekten üzülüyorum halimizden...

saygılar...